«ՀԳՇՆ» ՍՊԸ Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակներում նախատեսվող Հովտաշատի միջնակարգ դպրոցի կառուցման հանրային քննարկումների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 7-ին ժամը 14:30-ին Արարատի մարզի Հովտաշատի համայնքապետարանում՝ Բաղրամյան 96 հասցեում, տեղի կունենա Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակներում նախատեսվող Հովտաշատի միջնակարգ դպրոցի կառուցման նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the construction of Hovtashat secondary school, submitted by “HGSN” LLC (HayGyughShinNakhagits), in the framework of improving the seismic safety
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 7, at 14:30, public reviews will be held at 96 Baghramyan, Hovtashat community administration, over the preliminary assessment bid on environmental impact of the construction of Hovtashat secondary school, submitted by “HGSN” LLC (HayGyughShinNakhagits) (Phase II), in the framework of improving the seismic safety. The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).