«Վիա Գրուպ» ՍՊԸ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Լենինգրադյան փող. հ.23/2 և 23/10 հասցեում բնակելի շենքերի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 7-ին ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի Սեբաստիա փողոց 32 հասցեում՝ Մալաթիա Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավարի նստավայրում, տեղի կունենան «Վիա Գրուպ» ՍՊ ընկերության կողմից Երևան քաղաքի Լենինգրադյան փող. հ.23/2 և 23/10 հասցեում բնակելի շենքերի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (երկրորդ հանրային քննարկում): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of the residential buildings envisaged in 23/2 and 23/10 Ajaryan, submitted by “Via Group” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on October 7, at 11:00, public reviews will be held in 32 Sebastia, Malatia Sebastia Administrative Head’s residence , over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of the residential buildings envisaged in 23/2 and 23/10 Ajaryan, submitted by “Via Group” LLC (Public Review II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).