«ՄայՖորեսթ.ԷյԷմ» ԲՀ կազմակերպության կողմից Ջրաշեն համայնքի տարածքում նախատեսվող անտառհիմնման աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի հանրային քննարկման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հոկտեմբերի 6-ին ժամը 14:30-ին Լոռու մարզի Ջրաշենի համայնքապետարանում տեղի կունենա «ՄայՖորեսթ.ԷյԷմ» ԲՀ կազմակերպության կողմից Ջրաշեն համայնքի տարածքում նախատեսվող անտառհիմնման աշխատանքների շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումը (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о работах по лесопосадке, предусматриваемых на территории общины Ширакамут / БФ "Майфорест.ЭйЭм"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 14-го октября 2020г. в 14:30 в муниципалитете Ширакамута Лорийского марза состоятся общественные слушания представленной БФ "Майфорест.ЭйЭм" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду лесопосадочных работ на территории общины Ширакамут /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.