«ԱԶՈՒՐԻՏ» ՍՊԸ-ի  կողմից  ներկայացված՝ Կոտայքի  մարզի Արամուսի  բազալտների հանքավայրի  Շամիրամ  տեղամասի  բացահանքում  հանքարդյունահանման  աշխատանքների նախնական գնահատման  հայտի  հանրային  քննարկումների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. սեպտեմբերի 15-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Արամուսի համայնքապետարանում Ձեր լիազորությունների շրջանակներում կազմակերպել և իրականացնել՝ «ԱԶՈՒՐԻՏ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Կոտայքի մարզի Արամուսի բազալտների հանքավայրի Շամիրամ տեղամասի բացահանքում հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկում (2-րդ հանրային քննարկում)։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in the open pit, Shamiram district, Aramus basalt mine, Kotayk region,  submitted by "AZURIT" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on September 15, at 12:00, public reviews will be held in Aramus community administration, Kotayk region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in the open pit, Shamiram district, Aramus basalt mine, Kotayk region,  submitted by "AZURIT" LLC (Public review II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).