«Գևորգ Անուշ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի բազալտների հանքավայրի «Ամուրքար» տեղամասում 2020-2022թթ. ընթացքում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների նախնական գնահատման հայտի հանրային 2-րդ քննարկումների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. սեպտեմբերի 16-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենա «Գևորգ Անուշ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտի բազալտների հանքավայրի «Ամուրքար» տեղամասում 2020-2022թթ. ընթացքում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային 2-րդ քննարկումներ։ Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

The 2nd public reviews will be held over the preliminary bid on environmental impact of geological research for 2020-2022 in “Amurqar” district, Geghovit basalt mine, Gegharkunik region, submitted by “Gevorg Anush” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on September 16, at 12:00, the 2nd public reviews will be held in Geghovit community administration, Gegharkunik region, over the pre-assessment bid on environmental impact of geological  research for 2020-2022 in “Amurqar” district, Geghovit basalt mine, Gegharkunik region, submitted by “Gevorg Anush” LLC. The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).