«ԵՐԵՎԱՆԻ ՋԷԿ » ՓԲ ընկերության՝ Համակցված շոգեգազային ցիկլով (հշգց) էներգաբլոկի GT13E2 գազատուրբինի կոմպրեսորի արդիականացման գնահատման /ՇՄԱԳ/ հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. սեպտեմբերի 9-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի Արին Բերդի 3-րդ նրբանցք հասցեում տեղի կունենա «ԵՐԵՎԱՆԻ ՋԷԿ» ՓԲ ընկերության՝ Համակցված շոգեգազային ցիկլով (հշգց) էներգաբլոկի GT13E2 գազատուրբինի կոմպրեսորի արդիականացման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման /ՇՄԱԳ/ հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the assessment report on environmental impact of the modernization of the compressor of combined-cycle gas turbine power plant (GT13E2) of “Yerevan TPP” CJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on September 1, at 12:00, public reviews will be held at 3rd Lane, Arin Berd, Yerevan, over the evaluation report on environmental impact of the modernization of the compressor of combined-cycle gas turbine power plant (GT13E2) of “Yerevan TPP” CJSC (Phase IV). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).