«Մավր» ՍՊԸ-ի կողմից «Չանախչի 2» փհէկի վերակառուցման-վերազինման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 31-ին ժամը 12:30-ին, Լոռու մարզի Դեբետ համայնքի ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Մավր» ՍՊԸ-ի  կողմից «Չանախչի 2» փհէկի վերակառուցման-վերազինման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания o работе по реконструкции и переоснащению малой ГЭС "Чанахчи 2" / ООО "Мавр"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 31-го августа 2020г. в 12:30 в резиденции административного руководителя общины Дебет Лорийского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Мавр" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по реконструкции и переоснащению малой ГЭС "Чанахчи 2" (2-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.