«Պեգա» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լոռու մարզի Բորբորթի դիաբազային պորֆիրիտների հանքավայրի Աղվեսաքար տեղամասի ընդլայնման աշխատանքների գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 24-ին, ժամը 13:00-ին Լոռու մարզի Թումանյան համայնքի Մարց բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Պեգա» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լոռու մարզի Բորբորթի դիաբազային պորֆիրիտների հանքավայրի Աղվեսաքար տեղամասի ընդլայնման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания o работе по расширению участка Агвесакар Борбортского месторождения диабазовых порфиритов Лорийского марза / ООО "Пега"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го августа 2020г. в 13:00 в резиденции административного руководителя населенного пункта Марц общины Туманян Лорийского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Пега" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по расширению участка Агвесакар Борбортского месторождения диабазовых порфиритов Лорийского марза. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.