«ԵՐԵՎԱՆԻ ԼՈՒՍԱՏԵԽՆԻԿ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Կոմիտաս 59 հասցեում նախատեսվող բնակելի համալիրի աշխատանքային նախագծի՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 24-ին ժամը 12:00-ին Երևան քաղաքի, Արաբկիր վարչական շրջանի վարչական շենքում /Ն. Զարյան 27/ տեղի կունենան «ԵՐԵՎԱՆԻ ԼՈՒՍԱՏԵԽՆԻԿ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Կոմիտաս 59 հասցեում նախատեսվող բնակելի համալիրի աշխատանքային նախագծի՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am)․ ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о многофункциональном жилом комплексе, строящемся по адресу Комитаса 59 / ОАО "ЕРЕВАН ЛУСАТЕХНИК"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 24-го августа 2020г. в 12:00 в административном здании административного района Арабкир города Еревана /Н. Зарян 27/ состоятся общественные слушания представленной ОАО "ЕРЕВАН ЛУСАТЕХНИК" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду многофункционального жилого комплекса, строящемся на административном районе Арабкир, по адресу Комитаса 59 /второй этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.