Քաղաքացի Տիգրան Հովսեփյանի կողմից Ջրվեժ համայնքի Ձորաղբյուր գյուղի Ազատության փողոց թիվ 1/1 հասցեում նախատեսվող գյուղմթերքի և սննդամթերքի վերամշակման և փաթեթավորման գործարանի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 20-ին ժամը 11:00-ին Կոտայքի մարզի Ջրվեժի համայնքապետարանում տեղի կունենան Ջրվեժ համայնքի Ձորաղբյուր գյուղի Ազատության փողոց թիվ 1/1 հասցեում նախատեսվող գյուղմթերքի և սննդամթերքի վերամշակման և փաթեթավորման գործարանի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները /2-րդ քննարկում/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), կամ՝ ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о заводе по переработке и упаковке сельхозпродукции и продуктов питания, предусмотренный по адресу ул. Азатутяна 1/1 села Дзорахпюр общины Джрвеж / Гражданин Тигран Овсепян
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 20-го августа 2020г. в 11:00 в муниципалитете Джрвежа Котайкского марза состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду завода по переработке и упаковке сельхозпродукции и продуктов питания, предусмотренный по адресу ул. Азатутяна 1/1 села Дзорахпюр общины Джрвеж /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.