«ԳԼՈՄՄԱ» ԱԿ-ի կողմից ներկայացված Երևանի թիվ 111 հիմնական դպրոցի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 24-ին ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Ա. Սարգսյան փողոց 5 հասցեում՝ վարչական ղեկավարի նստավայրի նիստերի դահլիճում տեղի կունենան Սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրի շրջանակներում նախատեսվող Երևանի թիվ 111 հիմնական դպրոցի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), կամ՝ ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о строительстве основной школы № 111 в рамках программы по улучшению сейсмической безопасности / ПК "ГЛОММА"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го августа 2020г. в 11:00 в Ереване по адресу ул. А. Саргсяна 5, в зале заседаний резиденции главы административного района Ачапняк состоятся общественные слушания представленной ПК "ГЛОММА" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства основной школы № 111 в рамках программы по улучшению сейсмической безопасности /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.