«Սմբատաբերդ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Վայոց ձորի մարզի Սմբատաբերդի անդեզիտա-բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 21-ին ժամը 12:00-ին, Վայոց ձորի մարզի Եղեգիս համայնքի Եղեգիս բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Սմբատաբերդ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Վայոց ձորի մարզի Սմբատաբերդի անդեզիտա-բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), կամ՝ ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождения андезито-базальтов Смбатаберда / ОАО "Смбатаберд"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 21-го августа 2020г. в 12:00 в резиденции административного руководителя поселка Ехегис общины Ехегис Вайоц Дзорской области состоятся общественные слушания представленной ОАО "Смбатаберд" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождения андезито-базальтов Смбатаберда (4-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.