«Լեգալ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Ծաղկաձոր քաղաքի Սարալանջի 1-ին փողոց թիվ 1/2 հասցեում նախատեսվող հանգստի տնակների կառուցման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 19-ին, ժամը 11:30-ին, Կոտայքի մարզի Ծաղկաձորի համայնքապետարանի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Լեգալ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Ծաղկաձոր քաղաքի Սարալանջի 1-ին փողոց թիվ 1/2 հասցեում նախատեսվող հանգստի տնակների կառուցման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), կամ՝ ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о строительстве коттеджей для отдыха по адресу 1-ая улица Сараланджа 1/2 города Цахкадзор  / ООО "Легал"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 19-го августа 2020г. в 11:30 в резиденции административного руководителя муниципалитета Цахкадзора Котайкского марза состоится общественные слушания представленной ООО "Легал" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства коттеджей для отдыха по адресу 1-ая улица Сараланджа 1/2 города Цахкадзор /2-й этап/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.