«Վիգեն» ՍՊԸ Գեղարքունիք մարզի Լիճքի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայր 8P հորատանցքի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N1325-Ն որոշման սահմանված կարգով, օգոստոսի 13-ին, ժամը 12:00-ին «Վիգեն» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Գեղարքունիք մարզի Լիճքի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայր 8P հորատանցքի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/: Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ նաև շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о добыче углекислой минеральной воды из скважин 8P, месторождения углекислых минеральных вод Личка Гегаркуникской области / ООО "Виген"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 13-го августа 2020г. в 12:00 состоятся общественные слушания представленной ООО "Виген" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи углекислой минеральной воды из скважин 8P, месторождения углекислых минеральных вод Личка Гегаркуникской области /2-е обсуждение/. С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.