«ՀԵՆԴՀԱՅ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Բասենի դացիտային տուֆերի հանքերևակման տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների՝ շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 14-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքի Բասեն բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «ՀԵՆԴՀԱՅ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Բասենի դացիտային տուֆերի հանքերևակման տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների՝ շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am ), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания о работе по геологическому изучению на проявлении дацитового туфа Басена / ООО "ХЕНДАЙ"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 14-го августа 2020г. в 12:00 в резиденции административного руководителя Басена общины Ахурян Ширакского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "ХЕНДАЙ" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по геологическому изучению на проявлении дацитового туфа Басена (2-й этап). С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-18.