«ՀԵՆԴՀԱՅ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Բասենի դացիտային տուֆերի հանքերևակման տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների՝ շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 14-ին, ժամը 12:00-ին Շիրակի մարզի Ախուրյան համայնքի Բասեն բնակավայրի վարչական ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «ՀԵՆԴՀԱՅ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Բասենի դացիտային տուֆերի հանքերևակման տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների՝ շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):  Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am ), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the preliminary bid on environmental impact of geological research in Basen dacite tuff mine, submitted by “HandHay” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on August 14, at 12:00, public reviews will be held at the residence of  Basen settlement, Akhuryan community, Shirak region, over the pre-assessment bid on environmental impact of geological  research in Basen dacite   tuff mine, submitted by “HandHay” LLC (Phase II). The project documents can be found in the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), (tel. 011/22-02-18).