«Կամար 006» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված  Ակունքի տուֆերի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. օգոստոսի 5-ին ժամը 13:00-ին Արագածոտնի մարզի Կարմրաշենի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Կամար 006» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված  Ակունքի տուֆերի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ): Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am ), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of the envisaged activity of mineral prospecting in Akunq tuff mine, submitted by “Kamar 006” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on August 5, at 13:00, public reviews will be held in Karmrashen community administration, Aragatsotn region, over the pre-assessment bid on environmental impact of the envisaged activity of mineral prospecting in Akunq tuff mine, submitted by “Kamar 006” LLC (Phase II).