«Հայգյուղշիննախագիծ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտ համայնքի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցի կառուցման  աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 29-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի  մարզի Գեղհովիտի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Հայգյուղշիննախագիծ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտ համայնքի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցի կառուցման  աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ/:

Состоятся общественные слушания о строительстве школы N 2 общины Геховит Гегаркуникского марза / ООО "Айгюхшинахагиц"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 29-го июля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Геховита Гегаркуникского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Айгюхшинахагиц" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства средней школы N 2 общины Геховит Гегаркуникского марза /2-й этап/.