«ՀԳՇՆ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված սեյսմիկ անվտանգության բարելավման շրջանականերում՝ Ա. Բլոկի անվան թիվ 122 հիմնական դպրոցի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 24-ին ժամը 11:30-ին Երևանի քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանում, 122 հիմնական դպրոցի շենքում՝ Արզումանյան թիվ 5 հասցեում, տեղի կունենան «ՀԳՇՆ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված սեյսմիկ անվտանգության բարելավման շրջանականերում՝ Ա. Բլոկի անվան թիվ 122 հիմնական դպրոցի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ/2-րդ/:

Состоятся общественные слушания о строительстве основной школы № 122 им. А Блока в рамках программы по улучшению сейсмической безопасности / ООО "АГШН"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го июля 2020г. в 11:30 в Ереване по адресу Арзуманяна 5, в здании основной школы № 122 им. А Блока состоятся общественные слушания представленной ООО "АГШН" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства основной школы № 122 им. А. Блока в рамках программы по улучшению сейсмической безопасности /2-е обсуждение/.