«Հիսալգագ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի Կարմիրսարի տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 23-ին, ժամը 12:00-ին, Արագածոտնի մարզի Կաքավաձորի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Հիսալգագ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կաքավաձորի տուֆերի հանքավայրի Կարմիրսարի տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ փուլ)։
Փաստաթղթերին կարելի է ծանոթանալ շրջակա միջավայրի նախարարության պաշտոնական կայքում (www.mnp.am), ք. Երևան, Բուզանդի 1/3 հասցեում, հեռ. 011/22-02-18:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на участке Кармир сар месторождения туфов Какавадзора / ООО «Хисалгаг»
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 23-го июля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Какавадзора Арагацотнской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Хисалгаг» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче полезных ископаемых на участке Кармир сар месторождения туфов Какавадзора (4-й этап).