«Հիդրոգեոշին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Գորիսի բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 21-ին, ժամը 14-00-ին Սյունիքի մարզի Տաթև համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Հիդրոգեոշին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սյունիքի մարզի Գորիսի բազալտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождении базальтов Гориса Сюникской области / ООО «Гидрогеошин»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 21-го июля 2020г в 14:00 в здании муниципалитетa общины Татев Сюникской области состоятся общественные слушания представленной ООО «Гидрогеошин» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождении базальтов Гориса Сюникской области /4-й этап /.