«Կոտայքի և Գեղարքունիքի ԿԿԹԿ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 21-ին, ժամը 11:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Կոտայքի և Գեղարքունիքի ԿԿԹԿ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի և Գեղարքունիքի մարզերի կոշտ կենցաղային թափոնների կառավարման նախագծի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по управлению твердыми бытовыми отходами Котайкской и Гегаркуникской областей / ООО "УТБО Котайка и Гегаркуника"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 21-го июля 2020г. в 11:00 в здании муниципалитета Раздана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "УТБО Котайка и Гегаркуника" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду плана управления твердыми бытовыми отходами Котайкской и Гегаркуникской областей /2-е обсуждение/.