«Էյ Էմ Թի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Արամուսի  բազալտների հանքավայրի «Էյ Էմ Թի» տեղամասի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 17-ին, ժամը 14:00-ին Կոտայքի մարզի Արամուսի համայնքապետարանում տեղի կունենան Կոտայքի մարզի Արամուսի  բազալտների հանքավայրի «Էյ Էմ Թի» տեղամասի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания о добыче на участке «Эй Эм Ти» Арамусского месторождения базальта Котайкского марза / ООО «Эй Эм Ти»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 17-го июля 2020г. в 14:00 в здании муниципалитетa Арамуса Котайкского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Эй Эм Ти» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи на участке «Эй Эм Ти» Арамусского месторождения базальта (4-й этап).