«Էյ Էմ Թի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Արամուսի  բազալտների հանքավայրի «Էյ Էմ Թի» տեղամասի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 17-ին, ժամը 14:00-ին Կոտայքի մարզի Արամուսի համայնքապետարանում տեղի կունենան Կոտայքի մարզի Արամուսի  բազալտների հանքավայրի «Էյ Էմ Թի» տեղամասի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Public reviews will be held over the evaluation report on environmental impact of mining of Aramus basalt mine, Kotayk region, submitted by “A M T” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 17, at 14:00, public reviews will be held in Aramus community administration, Kotayk region, over the evaluation report on environmental impact of mining of Aramus basalt mine, Kotayk region, submitted by “A M T” LLC (Phase IV).