Քաղաքացի Արմինե Պետրոսյանի կողմից ներկայացված՝ Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջան, Հ. Աճառյան փողոց հ. 42/5 հասցեում նախատեսվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 17-ին ժամը 15:00-ին, Արամի փողոց 76 հասցեի 1-ին բնակարանում, տեղի կունենան քաղաքացի Արմինե Պետրոսյանի կողմից ներկայացված՝ Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջան, Հ. Աճառյան փողոց հ. 42/5 հասցեում նախատեսվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/։

Состоятся общественные слушания о многофункциональном жилом комплексе, строящемся на административном районе Аван, по адресу ул. Г. Ачаряна 42/5 / Армине Петросян
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 17-го июля 2020г. в 15:00 в Ереване по адресу: ул. Арама 76 состоятся общественные слушания представленной гражданином Армине Петросян заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду многофункционального жилого комплекса, строящемся на административном районе Аван, по адресу ул. Г. Ачаряна 42/5  /2-ое обсуждение/.