Քաղաքացի Արմինե Պետրոսյանի կողմից ներկայացված՝ Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջան, Հ. Աճառյան փողոց հ. 42/5 հասցեում նախատեսվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 17-ին ժամը 15:00-ին, Արամի փողոց 76 հասցեի 1-ին բնակարանում, տեղի կունենան քաղաքացի Արմինե Պետրոսյանի կողմից ներկայացված՝ Երևան քաղաքի Ավան վարչական շրջան, Հ. Աճառյան փողոց հ. 42/5 հասցեում նախատեսվող բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/։

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of the residential complex envisaged in 42/5 H. Ajaryan, Avan administrative district, Yerevan, submitted by Resident Armine Petrosyan
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 17, at 15:00, public reviews will be held at 1st apartment, 76 Aram, over the pre-assessment bid on environmental impact of the construction of the residential complex envisaged in 42/5 H. Ajaryan, Avan administrative district, Yerevan, submitted by Resident Armine Petrosyan (Public Review II).