«Ֆիլիշին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջան, Բաղրամյան նրբանցք 4/3 և 4/4 հասցեներում նախատեսվող բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 17-ին ժամը 11:00-ին, Բրյուսովի 6 հասցեում տեղի կունենան «Ֆիլիշին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Երևան քաղաքի Արաբկիր վարչական շրջան, Բաղրամյան նրբանցք 4/3 և 4/4 հասցեներում նախատեսվող բնակելի համալիրի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/։

Состоятся общественные слушания о строительстве жилого комплекса по адресам Баграмяна 4/3 и 4/4 административного района Арабкир / ООО "Филишин"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 17-го июля 2020г. в 11:00 в Ереване по адресу: ул. Брюсова 6 состоятся общественные слушания представленной ООО "Филишин" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства жилого комплекса по адресам Баграмяна 4/3 и 4/4 административного района Арабкир /2-ое обсуждение/.