«Ալմաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սուլիձորի մարմարի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 14-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Ալմաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սուլիձորի մարմարի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания о горнодобывающих работ на месторождении мрамора Сулидзора / ООО "Алмакар"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 14-го июля 2020г в 12:00 в муниципалитете Чаренцавана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Алмакар" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду горнодобывающих работ на месторождении мрамора Сулидзора / 2-й этап/.