«Ալմաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սուլիձորի մարմարի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 14-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Ալմաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սուլիձորի մարմարի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting of Sulidzor marble mine, submitted by “Almaqar” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on July 14, at 12:00, public reviews will be held in Charencavan community administration, Kotayk region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of mineral prospecting of Sulidzor marble mine, submitted by “Almaqar” LLC (Phase II).