«Ալմաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Աղվերանի մարմարի հանքավայրի Եղնիկասարի տեղամասի տարածքի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 14-ին, ժամը 13:00-ին Կոտայքի մարզի Չարենցավանի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Ալմաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Աղվերանի մարմարի հանքավայրի Եղնիկասարի տեղամասի տարածքի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания о территории участка Егникасара Агверанского месторождения мрамора / ООО "Алмакар"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г, 14-го июля 2020г в 13:00 в муниципалитете Чаренцавана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО
"Алмакар" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду территории участка Егникасара Агверанского месторождения мрамора / 2-й этап/.