«Հրազդանի ՃՇՇՁ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Կաքավաձորի գրանոդիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 13-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի վարչական շենքում տեղի կունենան Կոտայքի մարզի Կաքավաձորի գրանոդիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Public reviews will be held over the evaluation report over environmental impact of mineral prospecting in Kaqavadzor granodiorite mine, Kotayk region, submitted by “Hrazdan RCME" OJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 13, at 12:00, public reviews will be held in Hrazdan community administration, Kotayk region, over the evaluation report over environmental impact of mineral prospecting in Kaqavadzor granodiorite mine, Kotayk region, submitted by “Hrazdan RCME" OJSC (Phase IV).