«Հրազդանի ՃՇՇՁ» ԲԲԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Կաքավաձորի գրանոդիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 13-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի վարչական շենքում տեղի կունենան Կոտայքի մարզի Կաքավաձորի գրանոդիորիտների հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на месторождении гранодиоритов Какавадзора Котайкского марза / ОАО <<Разданское ДСЭУ>>
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 13-го июля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Раздана Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ОАО <<Разданское ДСЭУ>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче полезных ископаемых на месторождении гранодиоритов Какавадзора Котайкского марза / четвертый этап /.