«Կամին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Լուկաշինի տուֆերի հանքավայրի VIII C1 բլոկի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 10-ին, ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Պարտիզակի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Կամին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Լուկաշինի տուֆերի հանքավայրի VIII C1 բլոկի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Public hearings will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of mining VIII C1 block of Lukashin tuff mine, Aragatsotn region, submitted by “Kamin” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 10, at 12:00, public hearings will be held in Partizak community administration, Aragatsotn region, over the pre-evaluation bid on environmental impact of mining VIII C1 block of Lukashin tuff mine, Aragatsotn region, submitted by “Kamin” LLC (Phase II).