«Կամին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Լուկաշինի տուֆերի հանքավայրի VIII C1 բլոկի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 10-ին, ժամը 12:00-ին Արագածոտնի մարզի Պարտիզակի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Կամին» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արագածոտնի մարզի Լուկաշինի տուֆերի հանքավայրի VIII C1 բլոկի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду блока VIII C1 месторождения Лукашинского туфа Арагацотнского марза / ООО "Камин"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 10-го июля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Партизака Арагацотского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "Камин" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду блока VIII C1 месторождения Лукашинского туфа Арагацотнского марза.