«Արբակ և որդիներ» ՍՊԸ կողմից Արաբկիր վարչական շրջանում Գրիբայեդով 17 հասցեում նախատեսվող բնակելի թաղամասի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հայտի աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 6-ին ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի, Արաբկիր վարչական շրջանի, Գրիբայեդով 17 հասցեում տեղի կունենան «Արբակ և որդիներ» ՍՊԸ կողմից Արաբկիր վարչական շրջանում Գրիբայեդով 17 հասցեում նախատեսվող բնակելի թաղամասի կառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Состоятся общественные слушания по проекту строительства жилого квартала по адресу ул. Грибоедова 17 в административном районе Арабкир / ООО "Арбак и сыновья"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 6-го июля 2020г. в 11:00 в Ереване по адресу: ул. Грибоедова 17 в административном районе Арабкир состоятся общественные слушания представленной ООО "Арбак и сыновья" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду проекта строительства жилого квартала по адресу ул. Грибоедова 17 в административном районе Арабкир /2-й этап/.