«ԴՐՈՒԶՅԱ» ՍՊԸ Լոռու մարզի Նովոսելցովո-1 տորֆերի երևակման տեղամասերում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 7-ին ժամը 14:00-ին, Լոռու մարզի Տաշիր քաղաքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ԴՐՈՒԶՅԱ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Լոռու մարզի Նովոսելցովո-1 տորֆերի երևակման տեղամասերում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over the preliminary bid on environmental impact of  geological researches and mineral prospecting of Novoselcovo-1 tuff mine districts, Lori region, submitted by “DRUZYA” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 7, at 14:00, public reviews will be held in Tashir community administration, Kotayk region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of geological researches and mineral prospecting of Novoselcovo-1 tuff mine districts, Lori region, submitted by “DRUZYA” LLC (Phase II).