«Ցեոլիտ Տեխնոլոջի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի «Նոյեմբերյանի ցեոլիտային տուֆերի հանքավայրի «Նոր Կողբ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման» նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 6-ին, ժամը 12:00-ին Կողբ համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Ցեոլիտ Տեխնոլոջի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի «Նոյեմբերյանի ցեոլիտային տուֆերի հանքավայրի «Նոր Կողբ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման» նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Public hearings will be held over the pre-evaluation bid over environmental impact of mining of Nor Koghb district located in Noyemberyan zeolite tufa mine, Tavoush region, submitted by “Zeolite Technology” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of the Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 6, at 12:00, public hearings will be held in Koghb community administration over the pre-evaluation bid over environmental impact of the envisaged activity of mining of Nor Koghb district located in Noyemberyan zeolite tufa mine, submitted by “Zeolite Technology” LLC.