«Ցեոլիտ Տեխնոլոջի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի «Նոյեմբերյանի ցեոլիտային տուֆերի հանքավայրի «Նոր Կողբ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման» նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 6-ին, ժամը 12:00-ին Կողբ համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Ցեոլիտ Տեխնոլոջի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Տավուշի մարզի «Նոյեմբերյանի ցեոլիտային տուֆերի հանքավայրի «Նոր Կողբ» տեղամասի օգտակար հանածոյի արդյունահանման» նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на участке 'Нор Кохб" Ноемберянского месторождения цеолитовых туфов Тавушского марза /ООО "Цеолит Технолоджи"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 6-го июля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Кохба состоятся общественные слушания представленной ООО "Цеолит Технолоджи" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на участке 'Нор Кохб" Ноемберянского месторождения цеолитовых туфов Тавушского марза /2-й этап/.