«Կոնստանտա Բիլդ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի «Արթիկ քաղաքի փակ քարհանքի տարածքում անտառպուրակի և հանգստի գոտու հիմնման» նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. հուլիսի 2-ին ժամը 11:00-ին Արթիկի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Կոնստանտա Բիլդ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Շիրակի մարզի «Արթիկ քաղաքի փակ քարհանքի տարածքում անտառպուրակի և հանգստի գոտու հիմնման» նախատեսվող գործունեության շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Public reviews will be held over the evaluation report over environmental impact of the envisaged activity of establishing forest park and recreation zone in the territory of Artik closed stone   pit, submitted by "Constanta Build" LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 2, at 11:00, public reviews will be held  in Artik community administration , over the evaluation report over environmental impact of the envisaged activity of establishing forest park and recreation zone in the territory of Artik closed stone   pit  (Phase IV).