«Մառա և Դուստրեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Վաղարշապատի բժշկական կենտրոնի վերակառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. հուլիսի 2-ին, ժամը 11:00-ին Վաղարշապատի քաղաքապետարանի շենքում  տեղի կունենան «Մառա և Դուստրեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Վաղարշապատի բժշկական կենտրոնի վերակառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ  հանրային քննարկումներ (երկրորդ փուլ)։

Состоятся общественные слушания по реконструкции медицинского центра Вагаршапата / ООО "Мара и дочери"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 2-го июля 2020г. в 11:00 в здании мэрии Вагаршапата состоятся общественные слушания представленной ООО "Мара и дочери" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду реконструкции медицинского центра Вагаршапата /2-й этап/.