«Մառա և Դուստրեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Վաղարշապատի բժշկական կենտրոնի վերակառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. հուլիսի 2-ին, ժամը 11:00-ին Վաղարշապատի քաղաքապետարանի շենքում  տեղի կունենան «Մառա և Դուստրեր» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Վաղարշապատի բժշկական կենտրոնի վերակառուցման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական  գնահատման հայտի վերաբերյալ  հանրային քննարկումներ (երկրորդ փուլ)։

Public reviews will be held over the pre-assessment bid on environmental impact of the reconstruction of Vagharshapat medical center, submitted by ''Mara and daughters'' LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 2, at 11:00, public reviews will be held in Vagharshapat community administration, over the pre-assessment bid over environmental impact of the reconstruction of Vagharshapat medical center, submitted by “Mara and daughters”LLC (Phase II).