«ԷՆ ԷՅ ՈւՈԹԵՐ ԿՈՄՊԱՆԻ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Քուչակ գյուղի մոտակայքում շշալցման գործարանի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. հունիսի 30-ին, ժամը 12։00-ին Ապարան համայնքի Քուչակ բնակավայրի միջնակարգ դպրոցի շենքում տեղի կունենան «ԷՆ ԷՅ ՈւՈԹԵՐ ԿՈՄՊԱՆԻ» ՓԲԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Քուչակ գյուղի մոտակայքում շշալցման գործարանի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային ծանուցում և քննարկումներ (2-րդ քննարկում):

Состоятся общественные слушания о строительстве завода по бутилированию возле села Кучак / ЗАО "ЭН ЭЙ УОТЕР КОМПАНИ"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/ и порядкам установленным Постановлением Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 30-го июня 2020г. в 12:00 в здании средней школы села Кучак общины Апаран состоится общественные слушания представленной ЗАО "ЭН ЭЙ УОТЕР КОМПАНИ" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства завода по бутилированию возле села Кучак /2-е обсуждение/.