«ՍՎ ՋՈՒՐ» ՍՊԸ Արզնի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 1-ին, ժամը 12:00-ին Արզնիի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ՍՎ ՋՈՒՐ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արզնի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания о добыче углекислой минеральной воды из скважины 6/64 месторождения углекислых минеральных вод Арзни Котайкской области / ООО "СВ ДЖУР"
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 1-го июля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета общины Арзни Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО "СВ ДЖУР" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи углекислой минеральной воды из скважины 6/64 месторождения углекислых минеральных вод Арзни Котайкской области (4-й этап).