«ՍՎ ՋՈՒՐ» ՍՊԸ Արզնի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հուլիսի 1-ին, ժամը 12:00-ին Արզնիի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ՍՎ ՋՈՒՐ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Արզնի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /չորրորդ փուլ/:

Public reviews will be held over mineral extraction from 6/64 well of Arzni carbonated mineral water mine, submitted by “Sev Jur” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on July 1, at 12:00, public reviews will be held in Arzni community administration, over the evaluation report on environmental impact of mineral extraction from 6/64 well of Arzni carbonated mineral water mine, submitted by “Sev Jur” LLC /Phase IV/.