Լոռու մարզի Գյուլագարակ խոշորացված համայնքի Պուշկինո բնակավայրի ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Բոնանո» ՍՊԸ-ի Լոռու մարզի Կյուրեղի քվարցիտների հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. hունիսի 25-ին, ժամը 12:00-ին Լոռու մարզի Գյուլագարակ խոշորացված համայնքի Պուշկինո բնակավայրի ղեկավարի նստավայրում տեղի կունենան «Բոնանո» ՍՊԸ-ի Լոռու մարզի Կյուրեղի քվարցիտների հանքավայրի արդյունահանման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public hearings will be held at Head’s residence of Pushkino settlement, Gyulagarak enlarged community, over mineral prospecting of Kyuregh quartzite mine, Lori region, submitted by “Bonano” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 25, at 12:00, public reviews will be held at Head’s residence of Pushkino settlement, Gyulagarak enlarged community, Lori region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting of Kyuregh quartzite mine, Lori region, submitted by “Bonano” LLC.