«Մալախիտ Գրուպ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սալիի տրավերտինի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունիսի 25-ին, ժամը 14:00-ին Վայոց Ձորի մարզի Եղեգիս համայնքի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Մալախիտ Գրուպ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սալիի տրավերտինի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public hearings will be held over mineral extractions of Sali travertine mine, submitted by “Malakhit Group” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on June 25, at 14:00, public reviews will be held in Eghegis community administration, Vayots Dzor region, over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral extractions of Sali travertine mine, submitted by “Malakhit Group” LLC (Phase II).