«Լանջաքար» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Լանջաքարի բազալտների հանքերևակման տեղամասում ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունիսի 23-ին ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Լեռնանիստի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Լանջաքար» ՍՊԸ-ի՝ Կոտայքի մարզի Լանջաքարի բազալտների հանքերևակման տեղամասում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over geological researches and mineral prospecting in Lanjkar basalt mine, Kotayk region, submitted by “Lanjkar” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 23, at 12:00, public reviews will be held in Lernanist community administration, Kotayk region, over the preliminary evaluation bid on environmental impact of geological researches and mineral prospecting in Lanjkar basalt mine, Kotayk region, submitted by “Lanjkar” LLC (Phase II).