<<ՎԱՐԴԵՆԻՍԻ ՔԱՐՀԱՆՔ ՎԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ>> ՍՊԸ-ի Սուբաթանի տուֆերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունիսի 12-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղաքարի համայնքապետարանում տեղի կունենան «ՎԱՐԴԵՆԻՍԻ ՔԱՐՀԱՆՔ ՎԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սուբաթանի տուֆերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/։

Состоятся общественные слушания о добыче полезных ископаемых на месторождении туфа Субатана /ООО "ВАРДЕНИССКОЕ КАРЬЕРНОЕ УПРАВЛЕНИЕ"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным 4-ой главой приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 12-го июня 2019г. в 12:00 в здании муниципалитета Гегакара Гегаркуникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО "ВАРДЕНИССКОЕ КАРЬЕРНОЕ УПРАВЛЕНИЕ" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи полезных ископаемых на месторождении туфа Субатана /2-й этап/.