<<ՎԱՐԴԵՆԻՍԻ ՔԱՐՀԱՆՔ ՎԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ>> ՍՊԸ-ի Սուբաթանի տուֆերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունիսի 12-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Գեղաքարի համայնքապետարանում տեղի կունենան «ՎԱՐԴԵՆԻՍԻ ՔԱՐՀԱՆՔ ՎԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Սուբաթանի տուֆերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/։

Public reviews will be held over mineral prospecting in Subatan tuff mine, submitted by “VARDENIS STONE PIT ADMINISTRATION” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 12, at 12:00, public reviews will be held in Geghaqar community administration, Gegharkunik region over the pre-assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in Subatan tuff mine, submitted by “VARDENIS STONE PIT ADMINISTRATION” LLC.
The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).