«Գրին Ս» ՍՊԸ-ի Գեղարքունիքի մարզի Արևասարի գաբրոների երևակման  տեղամասում 2020-2022թթ. կատարվելիք երկրաբանահետախուզական  աշխատանքների վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունիսի 9-ին ժամը 12:00-ին, Գեղարքունիքի մարզի Շողակաթ համայնքում՝ գյուղապետարանի շենքում, տեղի կունենա «Գրին Ս» ՍՊ ընկերության Գեղարքունիքի մարզի Արևասարի գաբրոների երևակման տեղամասում օգտակար հանածոների արդյունահանման նպատակով ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների՝ շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները (2-րդ փուլ):

Public hearings will be held over geological research of  Arevsar gabbros mining, Gegharkunik region to be done in the period of 2020-2022, submitted by “Green S” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 9, at 12:00, public reviews will be held in Shoghakat community administration, Gegharkunik region, over the assessment bid on environmental impact of geological research Arevsar gabbros mining, Gegharkunik region to be done in the period of 2020-2022, submitted by “Green S” LLC (Phase II).