«ՀԵՆԴՀԱՅ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ ՀՀ Շիրակի մարզի Բասենի դացիտային տուֆերի հանքերևակման տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունիսի 4-ին ժամը 12:00-ին, Շիրակի մարզի Բասեն բնակավայրի նստավայրում տեղի կունենան «ՀԵՆԴՀԱՅ» ՍՊ ընկերության կողմից ներկայացված՝ ՀՀ Շիրակի մարզի Բասենի դացիտային տուֆերի հանքերևակման տեղամասում երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումները (2-րդ փուլ):

Public reviews will be held over geological research in Basen dacite   tuff mine, Shirak region, submitted by “HandHay” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 4, at 12:00, public reviews will be held at the residence of  Basen settlement, Shirak region, over the pre-assessment bid on environmental impact of geological  research in Basen dacite   tuff mine, submitted by “HandHay” LLC (Phase II).