<<Յուլի Դալի>> ՍՊԸ-ի Վայոց ձորի մարզի Գնիշիկի քվարցիտների հանքերևակման «Փայլ» տեղամասում 2020-2021թթ. ընթացքում կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2020թ. հունիսի 4-ին, ժամը 12:00-ին Վայոց Ձորի մարզի Արենի խոշորացված համայնքի Խաչիկ բնակավայրի մշակույթի տան նիստերի դահլիճում տեղի կունենան «Յուլի Դալի» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Վայոց Ձորի մարզի Գնիշիկի քվարցիտների հանքերևակման «Փայլ» տեղամասում 2020-2021թթ. ընթացքում կատարվելիք երկրաբանական ուսումնասիրության աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Public hearings will be held over geological research of  Payl district mining of Gnishik quartzite mine, Vayoc Dzor region, in the period of 2020-2021, submitted by “Yuli Dali”
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 4, at 12:00, public reviews will be held at Conference Hall of  House of Culture of Khachik settlement, Areni enlarged community, Vayoc Dzor region, over the assessment bid on environmental impact of geological research of  Payl district mining of Gnishik quartzite mine, Vayoc Dzor region, in the period of 2020-2021, submitted by “Yuli Dali”.