«Կամար 006» Արագածոտնի մարզի Ակունքի տուֆերի հանքավայրից օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2020թ. հունիս 8-ին ժամը 13:00-ին Արագածոտնի մարզի Կարմրաշեն համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենա «Կամար 006» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված «Ակունքի տուֆեի հանքավայրի արդյունահանման աշխատանքների» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ փուլ/:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Akunq tuff mine, submitted by “Kamar 006” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on June 8, at 13:00, public reviews will be held in Karmrashen community administration, Aragatsotn region, over the assessment bid on environmental impact of mineral prospecting in Akunq tuff mine, submitted by “Kamar 006” LLC (Phase II).