«Սյուզի Հրաչյա» ՍՊԸ-ի Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի /Ծակքարի/ պեռլիտային ավազների հանքավայրի վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. մայիսի 26-ին, ժամը 12:00-ին Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի համայնքապետարանում տեղի կունենան «Սյուզի Հրաչյա» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ Գեղարքունիքի մարզի Ձորագյուղի /Ծակքարի/ պեռլիտային ավազների հանքավայրի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության փաթեթի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public reviews will be held over Dzoragyugh (Tsakqar) perlite sand mine, Gegharkunik region, submitted by “Syuzi Hrach” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on May 26, at 12:00, public reviews will be held in Dzoragyugh  community administration, Gegharkunik region, over the evaluation  report package on environmental impact of Dzoragyugh (Tsakqar) perlite sand mine, Gegharkunik region, submitted by “Syuzi Hrach” LLC.