ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ներկայացված «Գյումրի քաղաքի Թբիլիսյան խճուղի թիվ 2/14 հասցեում ավտոտրանսպորտային միջոցների մաքսային ձևակերպումների միասնական սպասարկման կենտրոն»-ի կառուցման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի և ՀՀ կառավարության 2014թ. նոյեմբերի 19-ի N1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. մարտի 24-ին ժամը 15:00-ին Շիրակի մարզի Գյումրու համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում տեղի կունենան ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ներկայացված «Գյումրի քաղաքի Թբիլիսյան խճուղի թիվ 2/14 հասցեում ավտոտրանսպորտային միջոցների մաքսային ձևակերպումների միասնական սպասարկման կենտրոն»-ի կառուցման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ:

Public reviews will be held over integrated service center for customs clearance of motor vehicles in 2/14 Tbilisyan Highway, Gyumri town, submitted by the RA State Revenue Committee
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on March 24, at 15:00, public reviews will be held in Gyumri community administration, Shirak region, over the pre-assessment bid on environmental impact of integrated service center for customs clearance of motor vehicles in 2/14 Tbilisyan Highway, Gyumri town, submitted by the RA State Revenue Committee.
The project documents can be found in the RA “Environmental Impact Expertise Center” SNCO (1/3 Buzand, Yerevan), the Ministry of Environment official website (www.mnp.am), (tel. 011/22-02-18).