«Վիկարտ» ՍՊԸ Կապանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշմամբ սահմանված կարգով 2020թ. փետրվարի 17-ին ժամը 14:00-ին Սյունիքի մարզի Կապանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Վիկարտ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված Կապանի ավազակոպճագլաքարային խառնուրդի շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ (4-րդ հանրային քննարկում):

Состоятся общественные слушания о месторождении песчано-гравийной смеси Капана / ООО «Викарт»
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г., 17-го февраля 2020г. в 14:00 в здании муниципалитетa Капана Сюникского марза РА состоятся общественные слушания представленной ООО «Викарт» заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду месторождения песчано-гравийной смеси Капана /4-ое общественное обсуждение/.
С документами можно ознакомиться на официальном сайте Министерства окружающей среды www.mnp.am, по адресу: г.Ереван, ул. Бузанда 1/3, по тел. 011/22-02-178.