«Արմ-Առ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արմավիրի մարզի Կողբավանի հրաբխային տուֆերի Սևակասարի տեղամասի /6-Ա և 4-Ա բլոկների/ հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. փետրվարի 11-ին, ժամը 12:00-ին Արմավիրի մարզի Կողբավանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Արմ-Առ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արմավիրի մարզի Կողբավանի հրաբխային տուֆերի Սևակասարի տեղամասի /6-Ա և 4-Ա բլոկների/ հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Public reviews will be held over mineral prospecting in Sevakasar district (6-A and 4-A blocks) of  Koghbavan volcanic tuff mine, Armavir region, submitted by “Arm-Ar” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree, on February  11, at 12:00, public reviews will be held in Koghbavan community administration, Armavir region, over the evaluation report on environmental impact of mineral prospecting in Sevakasar district (6-A and 4-A blocks) of  Koghbavan volcanic tuff mine, submitted by “Arm-Ar” LLC.