«Արմ-Առ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արմավիրի մարզի Կողբավանի հրաբխային տուֆերի Սևակասարի տեղամասի /6-Ա և 4-Ա բլոկների/ հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. փետրվարի 11-ին, ժամը 12:00-ին Արմավիրի մարզի Կողբավանի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «Արմ-Առ» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Արմավիրի մարզի Կողբավանի հրաբխային տուֆերի Սևակասարի տեղամասի /6-Ա և 4-Ա բլոկների/ հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման հաշվետվության վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /4-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания по добыче полезных ископаемых на Севакасарском участке /6-А и 4-А блоков/ месторождения вулканических туфов Кохбавана / ООО “Арм-Ар”
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 11-го февраля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета Кохбавана Армавирского марза состоятся общественные слушания представленной ООО “Арм-Ар” заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду работ по добыче полезных ископаемых на Севакасарском участке /6-А и 4-А блоков/  месторождения вулканических туфов туфов Кохбавана Армавирского марза /4-е обсуждение/.