<<ՍՎ ջուր>> ՍՊԸ Կոտայքի մարզի Արզնի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքից հանքային ջրի արդյունահանման աշխատանքների վերաբերյալ
<<Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին>> ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. փետրվարի 4-ին, ժամը 12:00-ին Կոտայքի մարզի Արզնի համայնքի համայնքապետարանի շենքում տեղի կունենան «ՍՎ ջուր» ՍՊԸ կողմից ներկայացված Կոտայքի մարզի Արզնի ածխաթթվային հանքային ջրի հանքավայրի թիվ 6/64 հորատանցքից հանքային ջրի  արդյունահանման աշխատանքների շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /2-րդ քննարկում/:

Состоятся общественные слушания о добыче углекислой минеральной воды из скважины 6/64 месторождения углекислых минеральных вод Арзни Котайкской области / ООО << СВ джур>>
Согласно Закона республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 4-го февраля 2020г. в 12:00 в здании муниципалитета общины Арзни Котайкского марза состоятся общественные слушания представленной ООО <<СВ джур>> заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду добычи углекислой минеральной воды из скважины 6/64 месторождения углекислых минеральных вод Арзни Котайкской области (2-ое обсуждение).