«Էլբատ» ՓԲԸ բանեցված կապարաթթվային մարտկոցների և այլ կապար պարունակող թափոնների վերամշակման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /այսուհետ՝ Օրենք/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. փետրվարի 3-ին ժամը 12:30-ին ք. Երևան Շենգավիթ վարչական շրջանի Շարուրի փողոց 37/29 հասցեում տեղի կունենա «Էլբատ» ՓԲ ընկերության կողմից նախատեսվող բանեցված կապարաթթվային մարտկոցների և այլ կապար պարունակող թափոնների վերամշակման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Состоятся общественные слушания по переработке отработанных свинцово-кислотных аккумуляторных батарей и других отходов, содержащих свинец / ЗАО "Элбат"
Согласно Закона Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложением к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 3-го февраля 2020г. в 12:30 в Ереване по адресу: ул. Шарура 37/29, административный район Шенгавит состоятся общественные слушания представленной ЗАО "Элбат" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду переработки отработанных свинцово-кислотных аккумуляторных батарей и других отходов, содержащих свинец /второй этап/.