«Էլբատ» ՓԲԸ բանեցված կապարաթթվային մարտկոցների և այլ կապար պարունակող թափոնների վերամշակման վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /այսուհետ՝ Օրենք/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, սահմանված կարգով 2020թ. փետրվարի 3-ին ժամը 12:30-ին ք. Երևան Շենգավիթ վարչական շրջանի Շարուրի փողոց 37/29 հասցեում տեղի կունենա «Էլբատ» ՓԲ ընկերության կողմից նախատեսվող բանեցված կապարաթթվային մարտկոցների և այլ կապար պարունակող թափոնների վերամշակման շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ /երկրորդ փուլ/:

Public reviews will be held over recycling of used lead-acid batteries and lead-containing wastes, submitted by “Elabat” CJSC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on February 3, at 12:30, public reviews will be held in 37/29 Sharur, Shengavit administrative district, Yerevan, over the pre-assessment bid on environmental impact of recycling of used lead-acid batteries and lead-containing wastes, submitted by “Elabat” CJSC /Phase II/.