«ԷՅ ԹԻ ԷՄ ԷՍ Սոլյունս» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ «Արարատի մարզի Մխչյան համայնքի, Մխչյան-Հովտաշեն ճանապարհի 1 հողամասում գյուղմթերքների շուկա, առևտրի և սպասարկման կենտրոնի կառուցման» վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 24-ին, ժամը 11:00-ին Արարատի մարզի Մխչյան համայնքի համայնքապետարանում տեղի կունենան «ԷՅ ԹԻ ԷՄ ԷՍ Սոլյունս» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ «Արարատի  մարզի Մխչյան համայնքի, Մխչյան-Հովտաշեն ճանապարհի 1 հողամասում գյուղմթերքների շուկա, առևտրի և սպասարկման կենտրոնի կառուցման» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Public reviews will be held over the construction of agricultural market, trade and service center on 1 plot of Mkhchyan-Hovtashen highway, submitted by “A T M S” LLC
In accordance with the RA law on "Environmental Impact Assessment and Expertise" /21.06.2014 HO-110-N/ as well as the defined order of Annex of the GoA (19.11.2014) N1325-N decree on January 24, at 11:00, public reviews will be held in Mkhchyan community administration, Ararat region, over the pre-evaluation bid on environmental impact of the construction of agricultural market, trade and service center on 1 plot of Mkhchyan-Hovtashen highway, submitted by “A T M S” LLC.