«ԷՅ ԹԻ ԷՄ ԷՍ Սոլյունս» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ «Արարատի մարզի Մխչյան համայնքի, Մխչյան-Հովտաշեն ճանապարհի 1 հողամասում գյուղմթերքների շուկա, առևտրի և սպասարկման կենտրոնի կառուցման» վերաբերյալ
«Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի /21.06.2014թ. Հ0-110-Ն/ և ՀՀ կառավարության 19.11.2014թ. N 1325-Ն որոշման հավելվածի համաձայն, 2020թ. հունվարի 24-ին, ժամը 11:00-ին Արարատի մարզի Մխչյան համայնքի համայնքապետարանում տեղի կունենան «ԷՅ ԹԻ ԷՄ ԷՍ Սոլյունս» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված՝ «Արարատի  մարզի Մխչյան համայնքի, Մխչյան-Հովտաշեն ճանապարհի 1 հողամասում գյուղմթերքների շուկա, առևտրի և սպասարկման կենտրոնի կառուցման» շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության նախնական գնահատման հայտի վերաբերյալ հանրային քննարկումներ։

Состоятся общественные слушания о строительстве рынка сельхозпродукции, центра торговли и обслуживания в общине Мхчян Араратской области, на 1 участке дороги Мхчян-Овташен /ООО "Эй Ти Эм эс Солюшнс"
Согласно Закону Республики Армения “Об экспертизе и оценке воздействия на окружающую среду” /21.06.2014г. Հ0-110-Ն/, а также порядком установленным приложения к Решению Правительства РА N 1325-Ն от 19.11.2014г. 24-го января 2020г. в 11:00 в здании муниципалитетa Мхчяна Араратской области состоятся общественные слушания представленной ООО "Эй Ти Эм эс Солюшнс" заявки на предварительную оценку воздействия на окружающую среду строительства рынка сельхозпродукции, центра торговли и обслуживания в общине Мхчян Араратской области, на 1 участке дороги Мхчян-Овташен.